کاشت مو درواقع انتقال موها از قسمت هایی که دچار ریزش نمی شوند به قسمت هایی که دچار ریزش و طاسی شده اند.

موهای پشت سر  یا بالای گوش(ناحیه دهنده) نسبت به اثرات هورمون های  جنسی(آندروژن ها)تا حدودی مقاوم هستند  از این رو در جریان ریزش موی آندروژنیک،دستخوش ریزش نمیشوند.

موهای روی سر و شقیقه ها و ناحیه وسط سر دارای گیرنده های هورمونی بوده و بعد از بلوع دچار ریزش می شوند(به دلیل افزایش هورمونهای جنسی)

 

فولیکول های  اطراف سر به هر قسمتی از پوست بدن هم که منتقل شوند نسبت به هورمون ها مقاوم بوده و احتیاج به مراقبت های درمانی و نگهداری ندارند و دچار ریزش نمی شوند.

این موهای منتقل شده چون متعلق به خود فرد هستند توسط سیستم دفاعی بدن پس زده نمی شوند و پیوند مو انجام میگیرد.

پروسه کاشت موی طبیعی به دو مرحله اصلی برداشت مو و کاشت مو تقسیم می شود.

نحوه کاشت مو در تمام روش ها یکسان است و تفاوت اصلی در برداشت است.

FUT:

در این روش یک نوار باریک از پوست پشت سر بیمار به وسیله جراحی برداشته می شود و سپس ناحیه برداشت توسط بخیه مجددا به یکدیگر اتصال داده می شود

سپس در زیر میکروسکوپ و به وسیله تیغ بیستوری به قطعات بسیار کوچکی به نام گرافت تقسیم می شود

سپس این گرافتها در ناحیه طاس سر (گیرنده) کاشته می شود

 

FUE یا FIT:

 FUEروش بسیار ظریف و پایه در کاشت مو است که در گذشته به دلیل عدم وجود امکانات و تجهیزات با ظرافت بالا با روش  FUT جایگزین شده بود این روش امروزه مورد استقبال بسیاری از پزشکان قرار گرفته و در ایران به نام FIT  شهرت پیدا کرده است.

در این روش تعداد زیادی گرافت مو به صورت مجزا از یکدیگر از پوست پشت سر با استفاده از وسیله ای به نام پانچ که یک وسیله بسیار ظریف است جدا می شود.

در این روش ابزار کار وارد لایه های عمقی پوست نمی شود و خونریزی و درد حین عمل و بعد از آن نیز کمتر و نیازی به بخیه زدن پوست سر وجود نداشته و زخمهای سر بین 5 تا 7 روز بعد از کاشت بهبود می یابد.

به دلیل دوره نقاهت کوتاه تر نبودن جای اسکار و بخیه امروزه اکثر پزشکان و متقاضیان کاشت مو روش fue  یا غیر جراحی را به روش جراحی ترجیح می‌دهند.

از آنجائی که در سال‌های اخیر ابزارهای برداشت موها به روش غیرجراحی(پانچ ها) پیشرفت چشمگیری نموده اند کیفیت و کمیت برداشت موها بیشتر شده و امکان برداشت حجم بالای گرافت‌های مو سالم بوجود آمده است و دیگر دلیلی برای روش‌های تهاجمی و جراحی وجود ندارد.

جدیدترین تکنیک کاشت مو به روش FITیا غیر جراحی تکنیک میکروگرافت است.

امروزه روش جراحی به جز در موارد خاصی انجام نمی‌گیرد.

کاشت مو،روش ها

کلینیک تخصصی پوست و موی آسمان

کلینیک آسمان،دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد.

فهرست سایت

فهرست سایت