کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو شامل دو مرحله اصلی برداشت موها و کاشت موها می‌باشد،به برداشت موها به روش غیر جراحیfit)  ‌یا(fue  با پانچ‌ها و ابزارهای بسیار ظریف با قطر کمتر از یک میلی‌متر میکروگرافت می‌گویند،کاشت مو به روش میکروگرافت جدیدترین و بهترین روش کاشت مو بوده و دارای مزایای متعددی می‌باشد

میکروگرافت در اصطلاح از دو کلمه میکرو ( به معنی ظریف) و گرافت( به معنی شاخه مو) تشکیل شده است و در واقع به معنی کاشت مو با استفاده از شاخه‌های ظریف موهای پیوندی می‌باشد.

در کاشت مو در واقع ابتدا موهای کاشته شده از قسمت‌های دهنده یا بانک مو برداشت می‌شوند، برای برداشت دو روش اصلی یعنی برداشت با روش جراحی یا نواری(fut  )و برداشت به روش غیر جراحی یا دانه‌‌ای (fit  یا(fue  وجود دارد.امروزه روش جراحی (fut ) منسوخ شده است و توسط پزشکان و کلینیک‌های معتبر استفاده نمی‌شود از طرفی روش (fit  یا(fue  پیشرفت‌های زیادی کرده است که امکان برداشت حجم زیادی از گرافت‌های سالم را از نواحی دهنده یا بانک مو می‌دهد.

از مهمترین پیشرفت‌های روش غیر جراحی(fit  یا(fue   استفاده از ابزارها و پانچ‌های بسیار ظریف برای برداشت موها می‌باشد.

روش میکروگرافت در واقع روشی است که پانج‌ها یا سوزن‌های برداشت ظریف تر از یک میلی متر باشند.استفاده از این ابزارها برای برداشت تکنیک و مهارت خاصی نیاز دارد.

استفاده از روش میکروگرافت مزایای متعددی دارد که از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. ایجاد اسکارهای کوچکتر: هرچقدر ابزارهای برداشت موها ظریف‌تر باشد در ناحیه برداشت اسکار (جوشگاه)کمتری ایجاد خواهد شد و در اصطلاح رد یا جای کمتری خواهد ماند.
  1. امکان برداشت موها از صورت و ریش: در روش‌های قدیمی کاشت مو امکان برداشت موها از صورت و ریش وجود نداشت زیرا باعث ایجاد اسکار یا جوشگاه در صورت می‌شد و در اصطلاح صورت لک می‌شد اما در روش جدید میکروگرافت به راحتی می‌توان از ناحیه صورت و ریش برداشت نمود ، بدون اینکه کوچکترین رد یا لکی در ناحیه برداشت ایجاد شود.
  1. امکان ایجاد تراکم بالاتر: در کاشت مو هرچقدر گرافت‌های برداشت شده ظریف‌تر باشد امکان کاشت آنها در فواصل نزدیک تر وجود دارد و در نتیجه تراکم بیشتری به وجود می آید. در روش‌های قدیمی‌تر که از ابزارهای درشت تر برای برداشت موها استفاده می‌شد گرافت‌ها و یا شاخه‌های درشت‌تری به دست می‌آمد و در نتیجه امکان رسیدن به تراکم های بالا وجود نداشت اما امروزه با استفاده از روش میکروگرافت امکان رسیدن به تراکم های بسیار بالا به وجود آمده است.
  1. امکان برداشت و کاشت مقدار بالاتر گرافت‌ها: هرچقدر ابزارهای برداشت مو ریزتر باشند امکان برداشت مقدار بیشتری از گرافت‌ها از یک سطح مشخص وجود دارد که این به معنای پوشاندن حجم طاسی وسیع‌تر و کاشت بیشتر می‌باشد.
  2. نتایج طبیعی تر: هرچقدر گرافت‌ها و شاخه‌های کاشته شده ظریف‌تر باشند نتایج بدست آمده طبیعی‌تر خواهد بود، استفاده از گرافت‌های درشت در روش‌های قدیمی باعث می‌شد نتایج بدست آمده طبیعی دیده نشود.امروزه با استفاده از کاشت مو به روش میکروگرافت امکان رسیدن به نتایج غیر قابل تشخیص در کاشت مو وجود دارد.
  3. دوره نقاهت کوتاه تر:استفاده از ابزارهای ظریف برای برداشت سبب ایجاد دوره نقاهت کوتاه‌تر و زمان جوش خوردن سریع تر زخم‌ها می‌شود. بدیهی است با استفاده از ابزارهای ظریف‌تر خونریزی، درد و سایر عوارض به شدت کاهش می‌یابد.

کاشت مو به روش میکروگرافت به دلیل مزایای فوق و برخی مزایای دیگر امروزه به عنوان بهترین و جدیدترین روش کاشت مو توسط پزشکان و کلینیک‌های معتبر در سراسر دنیا قرار می‌گیرد.کلینیک آسمان به عنوان یکی از مراکز معتبر و با سابقه کاشت مو با استفاده از بهترین ابزارها و جدیدترین تکنیک‌ها آماده ارائه خدمات کاشت مو به روش میکروگرافت به هموطنان عزیز می‌باشد.

میکروگرافت

کلینیک تخصصی پوست و موی آسمان

کلینیک آسمان،دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد.

فهرست سایت

فهرست سایت